wo 19 mrt2025
W1 cafe: MINDFOOL + Imperfeckt
19:00
  • alternative rock
  • classic rock

MINDFOOL
is een driekoppige rockband uit gelderland met repertoire binnen de alternatieve rock. Belangrijke inspiratiebron voor de band is grunge, stoner en post-punk.

De Britse rock band The Smiths schreef in 1982: β€˜does the mind rule the body or does the body rule the mind, I don’t know’. Met een knipoog naar de mindfullness beweging stelt de band met haar naam en het Escher-achtige logo het rationele denken ter discussie: β€œOns brein neemt vaak ongezien een loopje met ons. Onze interpretatie van dingen is soms anders dan de werkelijkheid. Daarnaast zeggen we vaak dat iets verstandig is om te doen, maar doen we in werkelijkheid wat anders.” De muziek is geΓ―nspireerd door een breed genre binnen de alternatieve rock scene (Deftones, Nirvana, Foo Fighters) en kenmerkt zich door eenvoud en kracht: eenvoud in vorm maar krachtig qua sound, met een kritische onderlaag. Kortom, de band grijpt je bij je strot en zet je aan het denken.

Imperfeckt
Imperfeckt Is een viermans band die eigen nummers, voorziet van een klassiek Jaren 70-80 rockjasje. Hoewel de songs een begin en eind kennen, staat van tevoren niet altijd vast hoe lang ze duren, of hoeveel tijd wordt gespendeerd aan de solo’s en intermezzo’s, afhankelijk van de reacties uit het publiek. De teksten verhalen over het leven van de zanger, liefde, hoop en frustratie passeren de revue. De band werd opgericht in 2023 rondom zanger schrijver Patrick, die al heel wat jaren gitaar speelt en meezong in andere bands, maar die nu wel eens zijn eigen liedjes wilde zingen en performen. Samen met 2 vrienden, Wim en Vincent, en enkele maanden later leadgitarist Peter, begonnen ze aan een nieuw avontuur, dat inmiddels 18 hoofdstukken (songs) kent.