vr 27 feb2009
GELDERS SINGER-SONGWRITER FESTIVAL 2009
20:30

Ook voor deze editie kwamen vele inzendingen binnen voor het Gelders Singer-Songwriter Festival. De inzendingen kwamen uit de hele provincie, van Groesbeek tot Harderwijk, van De Betuwe tot de Randmeren en van De Veluwe tot de Achterhoek. Uit alle inzendingen heeft een vakjury een selectie gemaakt van de volgens hen beste negen singer-songwriters uit Gelderland die spelen tijdens drie voorrondes. Uit deze negen worden de beste vier geselecteerd om op vrijdag 3 april 2009 de finale te spelen in Merleyn in Nijmegen. We zijn blij negen kwalitatief hoogwaardige singer-songwriters te presenteren tijdens het GSSF2009. Het voorronde programma van het Gelders Singer-Songwriter Festival ziet er als volgt uit:

 

 

Boy Go

 

Boy heeft is veel uiteenlopende manieren in contact met muziek genomen en heeft meerdere verschillende ervaringen in de muziekwereld. Boy speelde in een coverband, in de metalband Nocturnal Horde en als gast muzikant in de Japanse gothic band Gotic Logic, waarmee hij door Europa tourde. Daarnaast jamt hij veel met andere muzikanten. Zijn werk dat hij uitvoert als singer-songwriter heeft een diepe persoonlijke betekenis.

 

www.myspace.com/ellsshine

 

 

 

Merinde

 

Merinde begon liedjes te schrijven toen ze aan de kunstacademie studeerde en mooie geluidjes bij haar filmpjes wilde maken. Haar liedjes zijn inmiddels op zichzelf gaan staan, maar hebben hun verhalende en vervreemdende karakter niet verloren. Merinde schrijft, speelt en zingt pianopop zoals je die niet vaak hoort. Haar eerste optreden deed ze ongeveer een jaar geleden in CafΓ© Camelot tijdens de eerste voorronde van het GSSF2008. Een dozijn optredens door het hele land verder probeert ze het dit jaar opnieuw.

 

www.myspace.com/merinde

 

 

 

Matty Postma

 

Afkomstig uit Friesland, ligt haar eerste podiumervaring tijdens haar studie in Groningen. De liefde trok haar van het hoge noorden naar Nijmegen, waar ze terecht kwam in de lokale muziekscene als gitariste en zangeres bij Miss Daizy en Sushe. In de bossen van Beek-Ubbergen hervond ze de ruimte en rust die ze daarvoor zo had gemist. Zonder band en soms zelfs bijna fluisterend weerklinkt nu de puurhied van het landschap van haar jeugd in haar muziek. In MattyΒ’s warme stem weerklinkt breekbaarheid en oprechtheid. Soms verdrietig, soms grappig en blijΒ…soms waait er zomaar een mooi liedje voorbij.

 

www.myspace.com/mattypostma

 

 

 

Overige kandidaten:

 

Vrijdag 6 maart 2009

CafΓ© Camelot Β– Nijmegen

 

Loes Swinkels

Tom Hendriks

Rinka Van Zundert

 

 

Zaterdag 14 maart 2009

Oerkroeg Schiller Β– Aalten

 

Nina

Mariska Petroviç

Luikel

 

 

FINALE Β– VRIJDAG 3 APRIL 2009

MERLEYN Β– NIJMEGEN

 

 

 

 

www.myspace.com/singersongwriterfestival

 

 

 

 

Het Gelders Singer-Songwriter Festival 2009 wordt georganiseerd door Paul Hensels van Stichting PAN en wordt mede mogelijk gemaakt door bijdrages van de gemeente Nijmegen, Prins Bernhard Cultuurfonds Nijmegen, VSB Fonds en KCG/FPPM.